حقایقی کثیف درباره کشاورزی ارگانیک!

نه بازده محصولات غیرارگانیک کمتر است و نه میزان سم آن بیشتر

محصولات ارگانیک در بسیاری از موارد به دلیل مسائل روانی مورد اقبال مشتریان قرار می گیرند. معمولا اینطور گفته شده که محصولات ارگانیک از کودهای شیمیایی یا آفت کش ها استفاده نمی کنند اما باید دانست که در قانون مربوط به محصولات ارگانیک، بسیاری از این کودها و آفت کش ها استشنا شده اند و با استفاده از آنها، محصولات همچنان ارگانیک معرفی می شوند. 

آفت کش های «مجاز» برای محصولات ارگانیک می توانند سمی باشند. در سال 2012، کریستی ویلکاس، بیولوژیست، در مقاله ای که درمجله «ساینتیفیک امریکن» منتشر کرد، نوشت که «آفت کش های ارگانیک همان قدر سلامتی را به خطر می اندازند که آفت کش های غیرارگانیک؛ مهم نیست که به شما چه می گویند، باید بدانید که این سموم از بین نمی روند.» یک ناهنجاری دیگر در زمینه محصولات ارگانیک این است که این کشاورزی بر پایه مجموعه ای از اصول و فنون توافق شده و اجازه داده شده بنا شده اما این مسائل درکیفیت و یا ترکیب محصول نهایی تاثیر کمی دارند؛ فکر می کنید که اگر یک کشاورز منع شود که آفت کش های شیمیایی یا گرده ها و بذر های محصولات تغییر ژنتیکی یافته را مصرف کند و به وسیله این مواد زمینش را آلوده نکند، چه خواهد کرد؟ بلافاصله از مواد مشابهی که از قانون محصولات ارگانیک مستشناشده استفاده خواهد کرد و مجوز نیز باطل نخواهد شد و محصولاتش نیز همچنان صفت ارگانیک راخواهد داشت.

سوالی که همواره پیش می آید این است که آیا محصولات ارگانیک سالم تر هستند؟ این محصولات هرگز نشانه ای که نشان دهد فواید بیشتری دارند، از خود بروز نداده اند. برخی از مطالعات با اطمینان سطح بالاتری از آنتی اکسیدان ها را در این مواد تشخیص داده اند اما اینکه چه موادی سطح بالاتری داشته اند و یا این مواد به درد سلامتی مردم می خورند یا نه، مشخص نیست. حتی برخی مطالعات اخیرتر نشان داده است که میزان زیاد آنتی اکسیدان در بدن می تواند باعث کم شدن فواید ورزش در افراد شود.

بسیاری از یافته های دانشمندان مواد غذایی در زمینه محصولات ارگانیک به آمار و روش های آمار گیری وابسته است و اگر این روش ها تغییر کند یا جمعیتی را که از آنها آمارگیری می شود تغییر بدهیم، نتایج می تواند تغییر کند. در نتیجه بسیاری ازاین یافته ها بر اساس شانس حاصل می شود و اگر دوباره تکرار شود، احتمال زیادی وجود دارد که به نتایج و آمارگیری متفاوتی منتهی شود.

در سال 2012، محققان بیماری های داخلی در مرکز سیاست های بهداشتی دانشگاه استنفورد، نتایج 237 تحقیق درباره میزان سالم تر و مفیدتر بودن غذاهای ارگانیک را بررسی کردند و در نهایت نتیجه گرفتند که میوه ها و سبزی هایی که به معیارهای معرفی شده ارگانیک بودن نزدیک تر هستند، نه به طور میانگین دارای ارزش غذایی بیشتری از محصولات ارزان تر غیرارگانیک هستند و نه به میزان کمتری دارای برخی باکتری هایی هستند که در محصولات غیر ارگانیک دیده می شود. مسئله دیگری نیز درباره میزان آلودگی محصولات ارگانیک وجود دارد؛ به همان میزانی که گفته می شود محصولات غیرارگانیک آلوده اند، محصولات ارگانیک نیز در معرض آلودگی قرار دارند. بروی چیسی، استاد علوم غذایی در دانشگاه ایلینویز، می گوید: «محصولات ارگانیک 4 تا 8 برابر بیشتر از محصولات مورد بحث مشابه آنها که غیرارگانیک شناخته شده می شوند برگشت می خورند.» این مسئله اصلا تعجب آور نیست چون باکتری هایی که محصولات ارگانیک دارند، به دلیل امکان فعالیت بیشتر زودتر عمل می کنند و زودتر محصولات را خراب می کنند.

در سال 2003 آژانس امنیت غذایی انگلستان شش نوع محصولات غذایی را که از ذرت ارگانیک بدست آمده بود به همراه 20 نوع محصولات حاصل از ذرت غیرارگانیک آزمایش کرد تا میزان سمی بودن آنها با ماده فومونیسین را مشخص کند. تمام شش محصول ارگانیک دارای سطح بالایی از این ماده بودند؛ بین 9 تا 40 برابر بیشتر از سطح خطرناک برای سلامت انسان. این محصولات به طور داوطلبانه ازطرح خواربارفروشی ها جمع شد. اما برعکس، در 20محصول غیرارگانیک، به طور میانگین سطح آلوده بودن این مواد در حد یک چهارم بالاترین حد توصیه شده محاسبه شد.

از سوی دیگر، طرفداران کشاورزی ارگانیک می گویند که بازده محصول در سطح زیر کشت محصولات ارگانیک برابر یا حتی بیشتر از بازده محصولات غیرارگانیک است. موسسه راندیل حدود 30 سال است که میزان بازده محصولات ارگانیک و غیرارگانیک را سایه به سایه تعقیب و مقایسه می کند. اما الکس اوری، یک محقق که از سال 1947 روی محصولات ارگانیک کار می کند و نتایج تحقیقات خود را با نتایج موسسه راندیل ترکیب کرده، به این نتیجه رسیده است که محصولات غیرارگانیک از نظر بازده توانسته اند از محصولات ارگانیک به طور کلی 30 درصد پیشی بگیرند.

رامز نام، آینده پژوه و محقق در موسسه اخلاق و فناوری های نوظهور، به این نکته اشاره می کند که در سال 2008 بزرگ ترین تحقیق در زمینه بازده محصولات ارگانیک در سراسر آمریکا انجام شد و تمام 14 هزار و 450 مزرعه کشت محصولات ارگانیک با حدود 4،1 میلیون اکر مساحت مورد مطالعه قرار گرفت. در نهایت، محققان به این نتیجه رسیدند که در مقیاس های بسیار بزرگ نیز محصولات ارگانیک میزان بازده کمتری از محصولات غیرارگانیک دارند. ذرت ارگانیک تقریبا 70 درصد ذرت غیرارگانیک بازده دارد، برنج ارگانیک 59 درصد نوع غیرارگانیک خود بازده دارد، گندم بهاره ارگانیک 47 درصد نوع مشابه غیرارگانیک خود و کلم ارگانیک نیز 43 درصد نوع غیرارگانیک خود بازده داشته است.

 

منبع: نیوزویک

آنچه افراد موفق را از دیگران متمایز می کند عدم تکرار اشتباهشان است.

همه ما اشتباه می کنیم اما تنها آنانی که از اشتباهاتشان در مسیر رشدشان استفاده می کنند، موفق خواهند شد. دکتر هنری کلود روانشناس بالینی می نویسد افرادی که این 10 مورد را سرلوحه زندگی خود قرار دهند هرگز به گذشته خود برنمی گردند و اشتباهاتشان را تکرار نمی کنند. با پیروی از این موارد کلید موفقیت در دستان شماست.
1-به چیزی که از آن نتیجه نگرفته اند باز نمی گردند. می خواهد یک فرصت کاری باشد یا یک رابطه ناکام که با دلیل قانع کننده ای به پایان رسیده است. بنابراین هرگز نباید به همان کار و رابطه بازگشت و بدون اینکه چیزی در آن تغییر کرده باشد به دنبال نتیجه ای متفاوت بود.
2-کاری را که مطابق با روحیات و شخصیت آنها نباشد انجام نمی دهند. در انجام هر کاری، باید از خودمان بپرسیم چرا من می خواهم این کار را انجام دهم؟ آیا این کار مناسب من است؟ آیا این کار پایدار است؟ و اگر حتی به یکی از سوالات پاسخ منفی دادید، برای ادامه انجام آن کار باید دلیل بسیار منطقی و قانع کننده ای داشته باشید.
3-به دنبال تغییر کسی نیستند. هنگامی که متوجه شدید نمی توانید کسی را مجبور به انجام کاری کنید به او این آزادی را بدهید که با تبعات کار خود مواجه شود. در این صورت شما هم به نوعی احساس راحتی و آزادی خواهید کرد.
4-معتقد نیستند که بتوانند تمام افراد را راضی نگه دارند. هنگامیکه شما به این باور برسید که راضی نگه داشتن تمام انسان ها کاری غیرممکن است، اولین قدم را به سوی شروع زندگی هدفمند برداشته اید، بنابراین تلاش کنید تنها افراد مهم زندگی تان را راضی نگه دارید.
5-راحتی کوتاه مدت را به منافع بلندمدت ترجیح نمی دهند. افراد موفق هنگامیکه بدانند برای رسیدن به مطلوبشان باید مرحله ای سخت را پشت سر بگذارند، هرگز به سختی مسیر نمی اندیشند بلکه مهم برای آنها منافع بلند مدتی است که نصیبشان خواهد شد. زندگی طبق این اصل یکی از تفاوت های اصلی افراد ناموفق و موفق در زندگی شخصی و کاری آنهاست.
6-به افراد و چیزهایی که بی عیب و نقص به نظر می رسند اعتماد نمی کنند. خیلی طبیعی است که ما جذب افرادی شویم که «باورنکردنی» به نظر می رسند. ما عاشق تعالی هستیم و همواره باید برای رسیدن به آنها تلاش کنیم. ما باید از کسانی پیروی کنیم که کارشان را به نحو احسن انجام می دهند، کارمندانی که بازدهی خوبی دارند، با افرادی ملاقات کنیم که در نوع خود استثنایی هستند و دوستانی را انتخاب کنیم که شخصیت والایی دارند. این دنیا کامل نیست و به تبع هیچ چیز و هیچ کس در این دنیا بی نقص نیست، بنابراین اگر با افرادی روبرو شدید که بی نقص و بی عیب به نظر می رسیدند، اندکی بیشتر تامل کنید.
7-از به تصویر کشیدن اهداف و جهان بینی وسیع نمی هراسند. انسان در مواجهه با جهان بینی وسیع و بزرگ عملکرد عاطفی و منطقی بهتری خواهد داشت. افراد موفق و برنده همواره به یاد خواهد داشت که هیچ واقعه ای به تنهایی بیانگر تمام داستان نیست.
8-از تلاش و کوشش خسته نمی شوند. برای آنها مهم نیست تلاششان از دید دیگران چقدر خوب و کامل است، تنها دقت زیاد و عمیق و نگاه صادقانه آنها را نسبت به کار و تلاششان مطمئن می کند. باید بدانیم که واقعیت چیزی است که انسان همواره آن را به خودش مدیون است.
9- خود را قربانی نمی دانند. یکی از مهمترین تفاوت های انسان های موفق با دیگران این است که افراد موفق همواره در زندگی عاطف، زندگی روزمره و کارشان از خود می پرسند نقش من در این موقعیت چیست؟ به بیان بهتر آنها هیچ گاه خود را در جایگاه قربانی قرار نمی دهند حتی اگر واقعا قربانی شده باشند.
10- فراموش نمی کند که موفقیت آنها در زندگی اجتماعی وابسته به زندگی شخصی آنهاست. تحقیقات نشان می دهد خوشحالی و رضایت انسان در درجه اول از روحیات و درونیات او ناشی می شود. زندگی شخصی و درونیات ما ارتباط مستقیمی با فراهم کردن شرایط مطلوب در زندگی اجتماعی ما دارد.
عکس این مسئله هم صادق است، افرادی که هنوز به دنبال موفقیت در عرصه های مختلف زندگیشان می گردند، می تواند علل عدم موفقیت و تکرار اشتباهاتشان را در میان این 10 نکته پیدا کنند. همه انسان ها مرتکب اشتباه می شوند، حتی موفق ترین آنها. اما آنچه افراد موفق را از دیگران متمایز می کند عدم تکرار اشتباهاتشان است. به طور خلاصه آنها همواره از اشتباهات خود و دیگران درس می گیرند.
یادمان باشد که رنج و اشتباه اجتناب ناپذیر است اما تکرار یک اشتباه، در حالی که می توان یک راه دیگر و بهتر را انتخاب کرد، قطعاً اجتناب پذیر است. به بیان ساده تر ما برای شکست خوردن به عوامل جدید نیاز نداریم، همان تجربه های پیشین برای درس گرفتن کافی است. ماموریت ما در زندگی و در کار، مشاهده اشتباهات خودمان و دیگران است به این منظور که هرگز آنها را تکرار نکنیم.

 

منبع Success.com

بالا